خانه / اخبار / مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند

مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند

 

علی نصیریان گفت: مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند و نباید آنان را فراموش کرد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، علی نصیریان در آئین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر استان که در سالن اجتماعات شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: خیلی خوشحال و خرسندم که فرصتی پیش آمد تا به دیدار مردم لرستان و هنرمندان این منطقه بیایم چراکه اینجا و بسیاری دیگر از سرزمین‌های ایران سرشار از فرهنگ، هنر، رسوم و آواها و نواهاست که با گوشت و پوست و خون همه ما آمیخته شده و در آن نفوذ کرده است.

وی بیان کرد: هنرمندان افرادی هستند که عمرشان را برای فرهنگ و هنر می‌گذارند و دنبال مسائل حاشیه‌ای نیستند و ذاتا برای خلاقیت زاده شده‌اند.

نصیریان با بیان اینکه هنر، خلاقیت و آفرینش است، افزود: آفرینش مخصوص خداست و آفریدن چیزی که هر کس نمی‌تواند و همه را به اعجاب واداشته؛ کار هنرمندان است.

این پیشکسوت هنر سینما، بازیگری را هنری عنوان کرد که برای آن باید مطالعه و بازدید میدانی داشت و افزود: بازیگر باید نقش را تجسم و ترسیم کند و با تمرکز زیاد کاری کند که مخاطب او را باور کند و کاری باورپذیر را ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه مناطق عشیره نشین ریشه‌های ملت هستند و نباید آنان را فراموش کرد، افزود: اقدام صندوق اعتباری هنر برای تقدیر از هنرمندان ارزشمند و شایسته است و جای تقدیر دارد.

نصیریان ادامه داد: با عوامل این صندوق در سفرهای زیادی همراه بودم و در مناطقی که انسان‌های شریفی دارد حضور یافته‌ام و امروز نیز خرسندم که در خدمت شما هستم.

این مطلب هم بخون

بزرگداشت یکمین سالگرد حجت الاسلام سید شکر الله طاهری

همزمان با آیین گرامی‌داشت عالم ربانی «سیدشکرالله طاهری» کتاب «خلوت‌نشین ملکوت» به قلم سیدمحمد سیف‌زاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *