خانه / فیلم خانه / فیلم مستند سرزمین کهن

فیلم مستند سرزمین کهن


فیلم مستند سرزمین کهن درباره‌ لرستان باحضورکارشناسان برجسته فرهنگ وهنراین سرزمین

استان لرستان سرزمینی زیبا با آب و هوای دلپذیر و محصوردرکوههای مرتفع و صعب العبور است که درسلسله جبال زاگرس میانی واقع شده است. این استان از شمال به استانهای مرکزی و همدان ,از شرق به استان اصفهان ,از جنوب شرقی به چهار محال وبختیاری ,از جنوب به استان خوزستان و از غرب به استان کرمانشاه و ایلام محدود است.

استان لرستان دارای اقالیم مختلف و متنوع بوده ، به طوریکه شمال آن با آب وهوای سرد شروع و جنوب آن به اقلیم گرم ختم می شود. تنوع وسیع آب و هوایی در استان شرایطی به وجود آورده که در بسیاری از متون از آن به عنوان شمایی از کشور پهناور ایران اسلامی منهای مناطق کویری یاد کرده اند.

مستند سرزمین کهن  تولیدی از مرکز لرستان است که درباره فرهنگ و تمدن وطبیعت لرستان به تصویر گری پرداخته است مستندی که با استفاده  از اطلاعات کارشناسان فرهنگی در راستای این بررسی گام برداشته است و مخاطب را با فرهنگ، آداب ورسوم این سرزمین کهن آشنا می کند.

این مستند با بکارگیری تصاویری از طبیعت ونعمت های خدادادی این سرزمین زیبایی و بکر بودن لرستان را به تصویر می کشد و با تصاویری از آداب ورسوم مردم لرستان ،موسیقِی،نوع پوشش،کمک در هنگام برداشت،و دیگر آداب ورسوم این استان از قدمت فرهنگ وتمدن در این سرزمین کهن است.

تهیه کننده و کارگردان: احمد احمدپور

این مطلب هم بخون

بهار در لرستان ، عید نوروز

بهار در لرستان ، عید نوروز آهنگ لری با صدای داریوش نظری نویسنده و کارگردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *