خانه / خبر کده / ترجمه بیانیه تاریخى آیت الله العظمی بروجردى در محکومیت و اعتراض به اشغال فلسطین در سال ۱۳۲۷ ش
2402967

ترجمه بیانیه تاریخى آیت الله العظمی بروجردى در محکومیت و اعتراض به اشغال فلسطین در سال ۱۳۲۷ ش

ترجمه بیانیه تاریخى آیت الله العظمی بروجردى در محکومیت و اعتراض به اشغال فلسطین در سال ۱۳۲۷ ش
به نام خداوند بخشنده مهربان
خداوند متعال را در نهان و عیان و در هر حال سپاس میگوییم و از آنچه برادران مسلمان ما در این زمان در پاکستان از مشرکان و در فلسطین از یهود مىیبینند به او شکایت میکنیم. صدق گفتار خداوند را درباره شدت عداوت یهود نسبت به مسلمانان، در کتاب کریمش میبینیم که فرموده است «لتجدن اشد الناس للذین آمنوا الیهود و الذین اشرکوا و لتجدنَّ اقربهم موده للذین آمنوا الذین قالوا انا نصارا، ذلک باَنَّ منهم قسیسین و رهباناً و انهم لاتستکبرون» ولى تعجب و تأسف کلى از کار یهود است. زیرا آن‏ها بعد از این که نزدیک چهاده قرن تحت حمایت اسلام و مسلمین بوده ‏اند و جان و ناموس و اموال و شعائر دینى‏شان محفوظ بوده است، می‏خواهند در این زمان انتقام آن همه نیکیها را که در آن مدت طولانى از مسلمانان دیده‏ اند، از آنها بگیرند؛ مردان شایسته را تحت تعقیب و ارعاب قرار داده و به قتل میرسانند. اطفال آنها را کشته و اعراض آن‏ها را مورد هتک قرار داده و معابد و خانه‏ هایشان را تخریب می‏کنند و از هیچ شرارت و جنایتى نسبت به آن‏ها ابا ندارند و از هیچ گونه تجاوز و تعدى دست بردار نیستند.
از خداوند متعال مسئلت داریم که مسلمانان را پیروز گرداند و از جانب خود، آن‏ها را یارى کند و این قوم که حقوق مسلمانان را رعایت نمیکنند، مخذول نماید و آن متعدیان را خوار و ذلیل گرداند و به صورت خوارترین ملت‏ها قرار دهد. از برادران با ایمان خود در ایران و سایر نقاط می‏خواهیم که دسته‏ جمعى به نیایش پردازند و خوارى و ذلت یهود را از خداوند بخواهند و براى برادران مسلمان خود یارى و پیروزى مسئلت دارند.
خداوندا ! سربازان و رزمندگان و مرزداران مسلمین را در شرق و غرب کره زمین یارى کن و دشمنان آن‏ها را خوار و پراکنده و پریشان نما. و دلهاى آنها را پر از رعب کن و ضربت کوبنده خود را که بر قوم مجرمین وارد میسازى، بر آنها نازل کن و بر شرف پیغمبرت محمد صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏آله و دودمان برگزیده‏اش درود بفرست.

این مطلب هم بخون

WhatsApp Image 2021-03-01 at 12.59.46

شهر خرم آباد لایق توسعه پایدار و هوشمندانه است

شهرداری خرم آباد اخیراً چندین اقدام سازنده داشته که به توسعه و رونق فرهنگ شهرنشینی در این کهن شهر خرم آباد کمک می‌کند نخست …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *